Cami ve Cem Evi Temizliği | izmir temizlik şirketi,Yıldız izmir temizlik şirketleri
Yıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Yıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Telefon NumaralarıYıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Telefon NumaralarıYıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Telefon Numaraları
previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Cami ve Cem Evi Temizliği

Sağlığımız açısından Cami ve Cem evi temizliği oldukça önem arz eder. Çok fazla kalabalık içerisinde ve sürekli hareketlilik halinde olan Camilerin ve Cem evlerinin çok fazla hastalık barındırdığı göz ardı edilmeyecek gerçekliktedir. Cami ve Cem evi temizliğini ayrıca hijyenini önemsemezsek bir çok hastalığın yayılması kaçınılmaz olacaktır. Cami, Cem evi temizliğinde tehlike arz eden durum ise, herkesin çorapları ile aynı halıda bulunması ve aynı halı üzerinde ibadet etmesidir.

Özellikle yaz aylarında sıcak havanın etkisi ile çok daha fazla hastalık riski ortaya çıkar. Yıldız Group temizlik firması olarak özellikle İzmir’deki Camilerin ve Cem evlerinin temizliğini deneyimli ve profesyonel kadromuzla ve T.S.E standartlarındaki temizlik malzemeleri ile yapmaktayız. Cami ve Cem evi temizliği, mutlaka işinin ehli kurumsal firmalarca yapılmalıdır aksi halde ise mutlaka hastalıklar ve istenmeyen sıkıntılar Cami ve Cem evine gelen cemaatin vazgeçemeyeceği kötü bir durum olacaktır.

Cami Temizliği Nasıl Olmalıdır?
Cami ve Cem evi temizliği mutlaka deneyimli ekiplerce yapılmalıdır. Bu ibadethanelerin temizliği asla görüldüğü kadar kolay bir iş değildir.

1- Cami ve Cem evleri temizliği kesinlikle sistematik ve süreklilik isteyen bir iştir.

2- Camilerin, özellikle de halıların kurallara uygun olarak dezenfekte edilmesi çok önemlidir.

3- Cami ve Cem evi gibi bütün Müslümanların çok hassas olduğu ibadethanelerin temizliği mutlaka gün aşırı olmalıdır.

4- Yapılan temizlik işlemi Cami içerisinde ve bahçesinde sürekli olarak kendini tekrar ettirmelidir.

5- Temizliğin sürekliliği konusunda Yıldız Group temizlik firmasını tercih edersiniz mutlaka Cami ve Cem Evi temizliği konusunda sistematik işleyişi göreceksiniz.

6- İbadethanelerin temizliğinin en önemli bir diğer kısmı da mutlaka abdesthanelerdir. Bu tarz yerlerde sürekli su kullanımı olması daha az mikrop olduğunun göstergesi değildir.

7- Cami temizliğinde kullanılan temizlik maddelerinin içeriği de çok önemlidir. Aşırı kimyasal yüklü ve hatta alerjik reaksiyonların oluşabileceği maddelerin kullanımı Camiye gelen herkes için mutlaka büyük önem arz eder.

8- Camiler genel itibari ile büyük ve çok fazla ayrıntılarla doludur. Bu ayrıntıların her birinin mutlaka en ince kısımlarına kadar temizlenmiş olması gerekir.

9- Dinimizin de emrettiği gibi Müslümanlar için temizlik, özellikle de Cami temizliği ve hijyeni çok büyük önem taşır. Halıların temizliğinde kuru vakum (tozların elimine edilmesi), ıslak vakum uygulanmalıdır.

10- Avizelerin temizliği, mozaik ve mermerlerin temizliği, duvarların ve kapıların silinmesi, pervazların temizlenmesi tam bir deneyim ve profesyonellik ister.

11- Cami tuvaletlerinde de aynı okullarda olduğu gibi sıvı sabun kullanılmalı kesinlikle katı sabun tercih edilmemelidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*