Yıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Yıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Telefon NumaralarıYıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Telefon NumaralarıYıldız Group İzmir Temizlik Şirketi Telefon Numaraları
previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Zemin Cila Temizliği

Yıldız Group temizlik firmamızın, uzmanı olduğu konuların ilk sıralarında yer alan parke zemin cilalaması ve mermer zemin cila temizliği hakkında müşterilerimize ve henüz müşterimiz olmamış sizlere bilgiler vermek istiyoruz.

Parke Zemin Cilalaması
Cila sürüldüyse bütün ahşap zeminler, parke olsun rabıta olsun zamanla parlaklığını kaybeder parke koruyucu malzemelerle bu parlaklığın ömrünü bir süre uzatmak mümkündür fakat sonunda parkelerinizin göze hoş gelebilmesi için tekrar cilalanması şarttır. Yıldız Group temizlik firması olarak, büyük-küçük çizikleri olan ve cilası eskimiş parkelerinizin kumlama, zımparalama ve cilalama işlemlerini bu konuda uzun yıllar deneyimi olan uzman ekibimizle çok cazip fiyatlarla yapmaktayız.

Parke zemin cilalamasıyla ilgili sayısız referansımız ve tecrübemiz vardır. Parke cilalama işlemi 3 aşamada yapılır, zeminin temizlenmesi, zımparalanması, son olarak da cila vurulması. Bütün bu işlemler en kaliteli malzemeler kullanılarak tarafımızca yapılmaktadır.

Mermer Zemin Cilalaması
Hepimiz için çok kıymetli olan mermer zeminlerin cilalanması ile hem mermerlerimizi dış etkenlere karşı koruruz, hem yüzeyin kayganlığını azaltırız ayrıca da dekoratif açıdan cilalı parlak zemin daha hoş bir etki yaratır. Bugün mermer cilalamada kullanılan iki yöntem bulunmaktadır.

1- Polimerize yada polimer cila
2- Kristalize cila

Her iki cilalama yönteminde de ilk önce yüzey iyice temizlenmeli her hangi bir kir yada inşaat kalıntısı bulunmamalıdır.

Mermer, traverten, karo gibi yüzeylere polimer cila bir bez veya paspas ile uygulanır. Zeminin yüzeyinde önceden yapılmış cila kalıntıları varsa cila sökücüler ile iyice temizlenmelidir. Polimer cila belli ölçülerde zemine dökülür, temiz bir paspas ile dört beş dakika döküldüğü zemine iyice yedirilir bütün zeminde bu işlem uygulanır, cila kuruyana kadar beklemek gerekmektedir.

Polimer cila bir saat içerisinde kurur, kuruyan zemine aynı işlem zemin istenilen parlaklığa gelinceye kadar uygulanır mermer zemin, bir kez daha kurumaya bırakılır sonra palet mop (ıslak paspas) ile parlatılır. Burada dikkat edilmesi gereken konu polimer cila sürülmüş mermer zemine eşya taşınacaksa en az bir gün beklenmelidir. En son yapılacak işlem ise cilalanmış yüzeyin daha çok parlaması ve cila kalıntılarının temizlenmesi için yüksek devirli cila makinesi altına beyaz keçe takılıp parlatılmasıdır. Polimer cilanın, kristalize mermer cilasına göre olumsuz yanı daha kısa ömürlü olmasıdır.

Kristalize mermer cilası yöntemi ise daha çok içeriğinde kalsiyum karbonat bulunan mermer, traverten, karo gibi yüzeylere uygulanır. Bu cila zeminle bütünleşerek adeta zeminin bir parçası haline gelir oldukça dayanıklı bir cilamama yöntemidir. Evlerde uygulandığında 3 yıla kadar dayanır.

İlk önce cilalanacak yüzey, zemin yıkama makinesinin altına siyah keçe takılarak güzelce yıkanıp kurutulur daha sonra cila makinesinin altına cila pedi takılır. Sprey şişeye konulan cila bir metrekarelik alana 2-3 kez püskürtülür. Cila kuruyana kadar 2-3 dakika gezdirilir kuru ve temiz bir paspas ile cila kalıntılarının temizlenmesi gerekir.

Daha sonra zemine en az 2-3 kez cila uygulanır. Mermerin durumuna göre daha fazla kat uygulaması da yapılabilmektedir. Mermer cilalama işi bitince makine altındaki cila pedi çıkarılarak yerine beyaz keçe takılır ve zemin özenle parlatılır. Çok dayanıklıdır, ısrarla Yıldız Group temizleme firması olarak tavsiye ederiz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*